Saç Ekimi Sonrası Yıkama

Saç ekimi sonrası yıkama hakkında detaylı bilgi almak için sayfamızı inceleyebilirsiniz.
  • Home
  • Saç Ekimi Sonrası Yıkama

Bize Ulaşın

Ücretsiz saç analizi ve merak ettiğiniz tüm sorularınız için buradayız.

Çalışma Saatlerimiz

Pazartesi – Cuma 09.00 – 18.00
Cumartesi: 10.00 – 17.00
Pazar: 10.00 – 17.00 

Saç ekimi sonrası 10 günlük yıkama süreci, hem besleyici ve onarıcı losyon ile cildi nemlendirir, hem de işlemden sonraki sızıntı şeklinde hafif kanamaların yarattığı koyu, pıhtılı rahatsız edici görüntünün ortadan kalkmasına yardımcı olur.

İlk yıkama işlemden sonraki 2. gün (48 saat sonra) yapılır, bu süre zarfında ekim alanına su değdirilmeden vücut banyosu yapılabilir.
Yıkama öncesi alın bandı ve ense bölgesindeki bandaj ekim alanına zarar vermeden özenle çıkarılır.

Merkezimiz tarafından verilen onarıcı losyon kutusu çalkalanır ve ekim alanında hiç boşluk kalmayacak şekilde tüm alan ince bir tabaka halinde kaplanır. Küçük dokunuşlarla saç köklerinin çıkış yönünde homojen şekilde yayılır. Donör bölgeye ince tabaka halinde sürülerek uygulanabilir. Losyon uygulandıktan sonra 20-30 dk beklenmelidir.
Ilık ve tazyiksiz akan suyun altında ufak dokunuşlarla sprey arındırılır, donör bölge ovma hareketiyle temizlenir.

Losyon tamamen arındırıldıktan sonra verilen özel şampuan yeteri miktarda ıslak elde ovuşturularak köpürtülür ve hafif dokunuşlarla hem ekim alanına hem de köklerin alındığı donör bölgeye uygulanır.
Şampuan uygulandıktan 1-2 dakika sonra ılık ve tazyiksiz suyun altında arındırılır.

Ekim alanı ve donör bölge dışındaki işlem görmeyen alanlar kağıt havlu yardımıyla kurulanabilir. Ekim alanını kurulamak için havlu, peçete vb. malzemeler kullanmayınız. Fön makinesinin ılık modunda 20-30 cm uzaklıktan kurulama yapılabilir.

İlk yıkamanın ardından her gün bu işlem tekrarlanır, her yıkama sonrası sağlık danışmanınıza fotoğraf gönderiniz.

dp_Icon

Saç Ekimi Sonrası Yıkama Sıkça Sorulan Sorular

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için hemen bize ulaşabilir, ücretsiz ön görüşme için randevu oluşturabilirsiniz. 

Evet, ekimden sonra oluşan kabukların gitmesi için her gün ekilen saçlar yıkanmalıdır. Yıkama yapılmadığı takdirde köklerin beslenmesinde problem olabilir.
Biz DHI yönteminde ekimden sonraki ilk gün saçları rahatlıkla yıkayabiliyoruz. Klasik FUE yönteminde ise genelde 3-4. günlerde ilk yıkama yapılabilir
Ekimden sonraki ilk yıkamayla kabuklar yumuşamaya ve dökülmeye başlar. İlk günlerdeki dökülmeler çok azdır. 8-10. gün arası yıkamalarda saçların daha darbeli yıkanması gerekir ve 10. gün sonunda kabukların tamamen dökülmesi gerekir.
Uygulamada saç ekim merkezleri farklı davranmaktadır. Biz kış aylarında en az 1 defa saçların yıkanmasını tavsiye ediyoruz. Yaz aylarında ise yıkama sıklığını günde 2-3 e kadar çıkartmakta sakınca yoktur.