Sakal - Bıyık ekimi

Sakal, yapılan araştırmalar sonucunda erkeklerin yüz bölgesinde en çok önem verdiği ve estetik öneme sahip bulduğu bölgedir. 

5*
Google Yorumlarına göre
%100 hasta memnuniyeti

Sakal ve Bıyık Ekimi

 • Sakal ve bıyıkta seyrekleşme, dökülme gibi sorunlar, başta hormonal sebepler olmak üzere hastaların travma, yanık gibi olayların sonucunda oluşan tahribat yüzünden karşılaştığı durumlardır. Sakal ve bıyık ekimi işlemlerinde kayıp sakalın yeniden doldurulması, sakalın tüy sayısının artırılması ve sakalın istenen şekle getirilmesi gibi tedavi uygulamaları mevcuttur.

  Ense (donör) bölgesinden toplanan saç kökleri sakalın çıkış yönüne göre yerleştirilerek istediğiniz biçimde bir sakal yapısına sahip olmanızı sağlamaktadır. Sakal ve bıyık ekim işlemi, lokal anestezi ile gerçekleştirilebilen ve genellikle tek seansın yeterli olduğu bir uygulamadır. İşlem yaklaşık olarak 6 ila 8 saat sürer ve ağrı yaşanmaz. İşlem sonrasında bölge üzerinde ki kabuklanma çok hızlı bir sürede iyileşir.

  Sakal ve bıyık ekiminde, bölgeye ekine köklerde ki kıllar 15. gün dökülmeye başlar. Bu normaldir. Dökülen kıllar 3 ay sonra yeniden uzamaya başlarlar. İstenen sakal ve bıyık uzunluğuna ise yaklaşık olarak 6 ila 8 ayda kavuşulur.

Kimler Sakal – Bıyık Ekimi Yaptırabilir?

 1. Genetik sebeplerden dolayı kişinin sakal ve bıyık bölümünde kıl çıkmaması
 2. Yaralanma veya kaza sonucu bölgede kalıcı olarak kıl kayıplarının yaşanması ve bir daha bölgede kıl çıkmaması
 3. Bölgede yanma gibi kazalara bağlı olarak kıl çıkmaması
 4. Kişilerin sakallarının doğuştan seyrek olması
 5. Sakalların dökülmesine neden olan bazı hastalıkların meydana gelmesi
 6. Cinsiyet değişikliği nedeni ile kişilerin görünümlerini değiştirmek istemesi

Sakal ve Bıyık Eksikliklerinin Sebepleri Nedir?

YouTube
İzle

Sakal Ekimi Nasıl Yapılır?

Mikropunch yöntemi ile donör alandan tek tek toplanan greftler steril koşullarda tek tek ayrılarak sakal ekimine ve şekil vermeye uygun hale getirilmektedir.

Hemen ardından köklerde işlem süresini minimuma indirmek için ekim yapılacak bölgeye 0.7 mm lik özel uçlu iğnelerle kanallar açılmaktadır.

Tek tek ayrılan kökler 20-25 derecelik cilt açısı verilerek kanallara ekilmektedir. Tamamen açık veya seyrek sakal-bıyığa sahip kişilerde donör alandan toplanan greftler doğal yön ve açılarda kişiye özel tasarlanarak nakledilir.

 

Sıkça Sorulan Sorular

Sakal – Bıyık Ekimi

Kıl köklerini etkileyen nedenler arasında hormonal eksiklik kadar, genetik faktörler de bulunmaktadır. Erkeklerde testosteron hormonunun azlığı, sakal seyrekliğinde en önemli nedenlerden biridir.

Köselik ise kişinin yüzünde veya vücudunun bir yerinde kıl oluşumunun hiç olmamasıdır.
Sakal bölgesinde kıl köklerinin hiç olmaması ya da az olması, genetik nedenlerden kaynaklanır. Ergenlikle beraber gelişmeye ve olgunlaşmaya başlayan sakal ve bıyık yapısı önemli bir hormonsal değişiklik olmadığı durumlarda, kendine özgü halini korumaya devam eder.
Kazalar, yanıklar kıl köklerine zarar verebilir. Cilt problemleri, saç kıran, stres, psikolojik nedenler sakal seyrekliğine neden olabilir.

Ekibimiz ile tanışın

Doğru sakal ve bıyık ekimi, doğru ekip ve altyapı ile birleştiğinde mümkündür! Dr. Hair Este klinikte 15 yılı aşkın tecrübe ve binlerce mutlu hasta ile size bir telefon kadar yakınız. 

Tüm Tedaviler

Ücretsiz Saç Analizi

Hemen bize ulaşın ve saç ekimi için ilk adımı atın. Uzman ekibimiz sizin için en doğru tedaviyi planlasınlar. 

Çalışma Saatlerimiz

Pazartesi – Cuma: 09.00 – 18.30
Cumartesi:                10.00 – 18.30
Pazar: Kapalı