Kaş Ekimi

Kaşlar tıpkı saçlar gibi genetik ve dış faktörlerden etkilenmektedir. Bu etkiler sonrası zayıflar, cansızlaşır, güçsüzleşir ve buna bağlı olarak dökülüp seyrekleşebilir. 

5*
Google Yorumlarına göre
%100 hasta memnuniyeti

Kaş Şekillendirme Seçenekleri

Kaş Makyajı

Kaş kalemlerinden pudralara kadar kaşlarınıza şekil verebileceğiniz renkli kaş kozmetik ürünler bulunmaktadır.

Artıları : Uygun maliyetlidir.
Eksileri : Diğer seçeneklere göre daha fazla el becerisi ve pratik gerektirmekle birlikte kullanılan kozmetik ürün içinde bulunan kimyasallar kaşınıza daha fazla zarar verip dökülmeye sebep olabilir.

Kaş Dövmesi

Geçici ve kalıcı kaş dövmeleri, cilde çeşitli uygulama yöntemleri ile uygulanan pigment boyalardır.

Artıları : Gerçekçi gözükür.
Eksileri : Geçici kaş dövmeleri doğal boyalar kullanılarak yapıldığından zamanla renkleri solabilir. Kalıcı olanlarda ise kaş şeklini değiştirmek istediğinizde dövme sildirme gibi uzun ve maliyetli işlemler yapılması gerekebilir.

YouTube
İzle

Kaş Ekimi

Kaş Ekimi Nedir?

Kaş ekimi uygulaması hem kadınlar hem de erkekler için uygun bir niteliğe sahiptir. Kaşlarında dökülme ya da seyrekleşme meydana gelen herkes için kaş ekimi operasyonu uygulanabilir. Kaş ekimi yapılırken en çok dikkat edilen faktör, uygulamanın altın oran standartlarına uygun bir biçimde gerçekleştirilmesidir. Ense bölgesinden toplanan greftler kaş yapısı gereği tek telli olacak şekilde ayrıştırılmalıdır, doğal kaş görünümü ancak bu şekilde sağlanır. Yüzün şekline göre uygulanan kaş ekimi işlem yüz yapısında oldukça büyük bir öneme sahip olan kaşlarınız için en doğru biçimde gerçekleştirilmektedir.

Kaşlar, 6 aydan itibaren naturel şekilde uzamaya başlar.

Artıları : Sonuçlar kalıcı, naturel, cımbızla istediğiniz şekli verebilirsiniz.

Eksileri : Cerrahi işlem gerektirmesidir.

Sıkça Sorulan Sorular

Kaş Ekimi

Ucu sivri olan kaşı küt hale getirmek, baş kısmını kalın yapmak, kavisli kaşa düz şekil vermek kaş ekimi sırasında kaşa istenen şekli vermek mümkündür.

Kimler Kaş Ekimi Yaptırabilir?

Kaş ekimi uygulaması hem kadınlar hem de erkekler için uygun bir niteliğe sahiptir. Kaşlarında dökülme ya da seyrekleşme meydana gelen herkes için kaş ekimi operasyonu uygulanabilir.
Sakal-bıyık ekiminde olduğu gibi tek telli greftler ekilmelidir. Çok daha küçük boyutlardaki safir uçlarla kanallar açılmalıdır.

Nakil edilecek köklerin bölgeye belirli bir açı ve yönde yerleştirilmesi gerekir. Aksi takdirde kaş doğallıktan uzak bir görünüme kavuşur. İşlemin, altın oran standartlarına uygun bir biçimde gerçekleştirilmesi gerekmektedir.
Bu işlemden sonra bir süre kaşlara su ve kimyasal değdirilmemelidir. Buna ek olarak da kaşlar ovuşturulmamalı ve taranmamalıdır.
Kaş ekiminde kullanılacak greftler saç ve sakal ekiminde olduğu gibi başın arka kısmından alınır.

Kaş çizimi altın orana sahip olmalı ve kişinin yüzüne uygun bir hat çizilmelidir. Ayrıca doğal bir kaşa sahip olmak için ilk şart alınan saç köklerinin tek telli olanlarının kullanılması, çok telli olanların da tek telli olarak ayrıştırılmasıdır.
Başın arka kısmındaki saçlı alandan alınan greftler ilk birkaç yıl saç yapısına sahip kıl karakterinde hareket eder. Kaş çıkış süreci boyunca kaş fırçasıyla kaşa doğal yön verilerek uzayan kaşların makasla kısaltılması gerekir. Greftler dokuya uyum sağlayıp kaş formunu yakalayacaktır ve uzama hızları günden güne yavaşlayacaktır.
Kaş ekimi kaşın dökülme durumuna bağlı olarak 2-4 saat arasında sürmektedir. Kaşın şekline karar verip çerçevesini oluşturmak zaman alacağı için kaş ekimi yaptıracak kişilerden işlemden bir gün önce geçici kontur ile dilediği kaş hattını oluşturmaları istenmektedir.

Ekibimiz ile tanışın

Doğru saç ekimi, doğru ekip ve altyapı ile birleştiğinde mümkündür! Dr. Hair Este klinikte 15 yılı aşkın tecrübe ve binlerce mutlu hasta ile size bir telefon kadar yakınız. 

Tüm Tedaviler

Ücretsiz Saç Analizi

Hemen bize ulaşın ve saç ekimi için ilk adımı atın. Uzman ekibimiz sizin için en doğru tedaviyi planlasınlar. 

Çalışma Saatlerimiz

Pazartesi – Cuma: 09.00 – 18.30
Cumartesi:                10.00 – 18.30
Pazar: Kapalı