Mezoterapi Tedavisi

Saç mezoterapisi, saçın ihtiyaç duyduğu vitamin, aminoasit ve mineral karışımlarının saçın olduğu deriye enjekte edilmesi aracılığıyla uygulanan bir tedavi metodudur.

5*
Google Yorumlarına göre
%100 hasta memnuniyeti

Kirli havanın ve kireçli şehir suyunun bir getirisi olarak saçların çok kolay yıpranması durumu, genellikle kadınların çok fazla şikayet ettiği bir konudur. Bu nedenle saç mezoterapisinin önemli bir sorunu çözdüğünü söylemek mümkündür. Ayrıca vücutta meydana gelen olumsuzlukların ilk yansıdığı alanlardan birisi saçlardır, bu nedenle herhangi bir stres durumunda yıpranma yaşanmaktadır. Bütün bu gerekçeler hesaba katıldığında saç mezoterapisinin uygulanması oldukça faydalı bir çözüm olacaktır.

Saç Mezoterapisi Kaç Seans Uygulanmalıdır?

Saç mezoterapisiin tedavi protokolü ihtiyaca ve kişideki etkisine bağlı olarak 4-6 seans her seans arası 2 hafta olacak şekilde uygulanır. Ayrıca saçın ihtiyaç duyacağı diğer destek tedavilerle beraber etkinliği de artırılabilir.

Saç Mezoterarpisi Nasıl Uygulanır?

Saç mezoterapisi hazır kokteyl şeklinde flakonlarda bulunan kürlerdir. İşlem uygulanacak kişinin saçlı derisi temiz, yağsız ve kuru olmalıdır. Mezoterapi ihtiyaç duyulan bölgelere çok kontrollü düşük miktarlarda mezoterapi içeriği saçlı deriye çok ince mezoterapi uygulama iğneleriyle zerkedilir. Etkili bir tedavi için cilde verilecek mezoterapinin dozu eşit ayarlanmalıdır. Tüm saçlı alana homojen uygulanan mezoterapi içeriği masaj yapılarak dağıtılır.

Uygulama ortalama 10-15 dakika arasında sürmektedir ve kullanılan iğne uçları kontrollü doz verebilmek için çok küçük iğnelerdir. Ağrı eşiği çok düşük olmayan herkesin rahatlıkla katlanabileceği türden ağrıdır. Kişi dilerse lokal anestezi ile uyuşturularak ta yapılabilir.  

YouTube
İzle

Saç Mezoterapisinin Saça Faydaları

  • Saç dökülmesini yavaşlatır ve zamanla durdurur.
  • Yetersiz beslenmenin neden olduğu zayıf saçların ihtiyaç duyduğu vitamin ve mineralleri yoğunlaştırılmış hali saç köküne enjekte edilerek saç sağlığını destekler.
  • Tüyleşmiş, telojen aşamada kalmış, uzamayan saç köklerini uyarıp sağlıklı saç formuna gelmesine yardımcı olur.
  • Erkeklerde saç dökülmesini tetikleyen fazla DHT hormonunu baskılar.
  • Kolajen üretimini artırır ve hücre yenilemesi sayesinde mevcut saçların daha canlı ve sağlıklı görünmesini sağlar.

Sıkça Sorulan Sorular

Mezoterapi Tedavisi Sıkça Sorulan Sorular

Saç mezoterapisi saçın ihtiyacı olan vitamin, mineral ve çeşitli bileşenlerin çok küçük iğneler ile saçlı deriye enjekte edilmesi işlemidir. Saç mezoterapisinin içeriği; bazı vitamin ve mineraller, keratin, aminoasitler, çinko, hyaluronik asit gibi doğrudan saç köküne etki eden bileşenlerden oluşur.
Saç mezoterapisi; zayıflamış, uzaması durmuş veya yavaşlamış, ince ve cansız saçları sağlıklı hale getirmek ve dökülmelerle artan saç kayıplarının önüne geçmek için tercih edilen bir destek tedavi uygulamasıdır. Mezoterapinin uygulanacağı bölgede sağlıklı veya zayıf aktif kıl folikülleri bulunması gerekir. Tamamen açılmış ve tam kellik olan bölgeler için kullanımı yeni saç çıkışına sebep olmaz.
Bu sorunun yanıtı tedavi gerektirecek tablonun altında yatan sebepler araştırıldıktan sonra kişiye özel verilmelidir. Dolaşım eksikliği, yoğun sigara kullanımı, kansızlık gibi nedenle zayıflamış saç kökleri için PRP etkiliyken, çinko, biotin eksikliğinden kaynaklanan tablo için mezoterapi daha uygun olacaktır.
Mezoterapi uygulaması 6 seanslık 2 şer hafta arayla uygulanan bir tedavi protokolüne sahiptir. Ancak saç sağlığı iyi veya kötü herkesin mevcut saçlarını korumak adına mevsim geçişlerinde yılda 2 kez prp-mezoterapi uygulamaları, bu dönemler yaşanacak saç kayıplarının önüne geçebiliyor.

Ekibimiz ile tanışın

Doğru saç ekimi, doğru ekip ve altyapı ile birleştiğinde mümkündür! Dr. Hair Este klinikte 15 yılı aşkın tecrübe ve binlerce mutlu hasta ile size bir telefon kadar yakınız. 

Tüm Tedaviler

Ücretsiz Saç Analizi

Hemen bize ulaşın ve saç ekimi için ilk adımı atın. Uzman ekibimiz sizin için en doğru tedaviyi planlasınlar. 

Çalışma Saatlerimiz

Pazartesi – Cuma: 09.00 – 18.30
Cumartesi:                10.00 – 18.30
Pazar: Kapalı