Kadınlara Saç Ekimi

Saç dökülmesi belirli bir oranda olduğu takdirde saç sağlığı için normal kabul edilen bir durumdur. 

5*
Google Yorumlarına göre
%100 hasta memnuniyeti

Kadınlarda En Sık Görülen Saç Dökülme Çeşitleri

 • Kadınlarda en sık görülen saç dökülme çeşitleri;

  Androgenetik alopesi (erkek tipi saç dökülmesi) : Genetik tip saç dökülmesi yaşla birlikte saçtaki açılma genellikle giderek artar.

  Telogen efluvium(Dönemsel hızlanmış saç dökülmesi) : Stres, diyet, ameliyat, ateşli hastalık, doğum gibi olaylardan sonra hızlanmış saç dökülmesi. Genellikle kendiliğinden durur ve tekrar çıkar.

  Alopesi areata (saç kıran) : Derideki lenfosit denilen bağışıklık hücrelerinin kıl köküne saldırarak yok etmesine bağlı oluşan bozuk para gibi kelliklerdir. Tedaviyle genellikle tama yakın iyileşir.

Kadınlarda saç dökülmesi;

 • Genetik yatkınlık,
  Mevsimsel değişiklikler
  Stres,
  Yetersiz beslenme
  Kilo alıp verme
  Hormonal bozukluklar gibi nedenlerden meydana gelebilir.

Fakat uzun zamanlı saç dökülmeleri ciddi hastalıkların belirtilerinden biri de olabilir. Hormonal dengesizlik, demir eksikliği, hipotroidizm, B12 eksikliği, stres, yetersiz beslenme saç dökülmesinin altında yatan sebeplerden biri olabilir.

Kadınlarda Saç Ekimi Adımları

Bu yöntemde ilk adım önce kafanın arkasında iki kulak arasında görünmeyecek şekilde tıraş yapılarak, küçük bir pencere açılır. Bu yöntemde ense bölgesine bir pencere açılarak donör bölgesi oluşturulur. Böylece, operasyonun yapıldığı bile anlaşılmaz.

Hastaya ağrısız ve iğnesiz özel enjeksiyon  tabancası ile lokal anestezi uygulandıktan sonra 0.6 mm ya da 0,8 mm çapta uca sahip bir mikro motor yardımıyla foliküler üniteler çıkarılır.

Ardından, dökülmenin yaşandığı bölgelere mikro kanallar açılarak saç folikülleri saç çıkış yönü ve açısı dikkate alınarak teker teker ekilir.

Ekim işlemi pürüzsüz ve keskin Safir uçlarlarla gerçekleştirilmektedir.

Eğer saç ekimi, var olan saçların arasına yapılacak olan sıklaştırma işlemi ise o zaman DHI tekniği  kullanılarak ekim gerçekleştirilir.

Burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta saç dökülmesinin altında yatan sebepler bulunup tedavi edildikten sonra uzmanların değerlendirmesi sonrasında kişiye özel ve en uygun olacak  saç ekim tekniğinin belirlenerek alanında uzman ekiplerce hastane ortamında steril operasyon odalarında gerçekleştirilmesidir.

Saç Dökülmesi Tanı ve Tedavi Süreci

Biz Dr.Hair Este Clinic olarak, saç dökülmesi şikayetiyle gelen kadın hastalarımız için öncelikle bu dökülmenin altında yatan sorunu bulmaya odaklanıyoruz.

Özellikle kadın hastalarımızda tedaviye karar vermeden önce saç analizi sonrasında kanda Demir, Demir bağlama, Ferritin, Çinko, Tsh, T3, T4, B12 gibi bazı testlerin sonuçlarını da değerlendiriyoruz. Uzman ekibimiz doktorumuzla birlikte sonuçları inceledikten sonra hastamıza ait tüm bilgileri göz önünde bulundurarak detaylı bir tedavi planı oluşturuyoruz.

Kadınlarda erken dönemde saç kayıplarına müdahale etme ve durdurma adımlarımız;

Kadınlarda geniş alın, seyreklik, zayıflamış saçlar, incelmiş deri gibi problemlerin sebebini oluşturacak tıbbi durumları kan ve hormon tahlilleri ile tespit ettikten sonra tedavi planlamasına dair süreci başlatıyoruz. Dökülmenin altında yatan sebep tespit edildikten sonra detaylı saç analizi ve muayene ile kişiye özel tedavi yönteminin planlanması hem gerçekçi çözüme ulaşma noktasında hem de hastanın beklentilerini karşılama ve psikolojisindeki olumlu etkilere fayda sağlar.

YouTube
İzle

Saç Ekimi Uzmanlığı

Kadınlarda Saç Tedavileri

Minoxidil : Minoxidil topikal solüsyon, FDA tarafından onaylanmış tek androjen bağımsız tedavi yöntemidir. Saçlı deriye topikal olarak uygulanan Minoxidil, saç dökülmesini yavaşlatan ve durdurabilen etkiler göstermektedir. Kadınlarda % 2’lik formunun kullanımı önerilmektedir.

PRP : Hastadan alınan kanın, santrifüj işlemi sonrasında plazma kısmının ayrılması ile içeriğinde yüksek oranda trombosit bulunan sıvının saç derisine uygulanması işlemidir. İçeriğinde yüksek oranda trombosit bulunan plazma, saç derisine enjekte edilerek, saç dökülmesinin hız kazandığı alanlarda saç derisinin ve saç köklerinin beslenmesini sağlar.

Sağlıklı Beslenme : Saç dökülmesi altında yatan vitamin ve mineral eksikliklerinin tespit edilip tedavi edilmesi ve doğru beslenme ile kombinlenen tamamlayıcı ve koruyucu tedavi yöntemidir. 

Mezoterapi : Saç köklerinin ve saçın ihtiyacı olan multivitamin, mineral ve aminoasitlerin bulunduğu besleyici karışımın saçlı deri üzerine enjekte edilmesidir. Bu uygulama dışardan sürülen ürünlere kıyasla daha etkilidir. Çünkü doğrudan saç köklerine nüfuz eder. Deri altına enjekte edilen zengin karışım kan dolaşımını hızlandırır ve karışım bütün saç köklerine ulaşarak saç derisinin ve saç köklerinin beslenmesini sağlar.

Saç Ekimi : Saç ekimi ve saç tedavileri konusunda merkezlere başvuran hastaların dağılımı göz önünde bulundurulduğunda erkek hastalar çoğunlukta olsa da bu noktada bir cinsiyet ayrımı bulunmamaktadır. Doktorumuz ve uzman ekibimizin değerlendirmesi sonucunda saç ekimi için uygun bulunan her kadın ya da erkek saç ekimi yaptırabilmektedir.

Alanında uzman ekibin değerlendirmesi sonrasında tüm sonuçlar göz önünde bulundurularak karar verilen bu yöntemde genelde kadınların sosyal hayatını etkilememek adına Tıraşsız Saç Ekim yöntemi tercih edilmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

Kadınlara Saç Ekimi

Kadınlardaki saç dökülmesi erkek tipi saç dökülmesinden farklıdır, kadınlarda saçlı alanı seyrek veya açık gösteren, dökülmeden ziyade saçın aşırı incelmesi ve zayıflamasıdır. Kadınlarda saç dökülmesinin sebeplerinin başında; hormonal bozukluklar, ferritin, demir, e vitamini eksikliği, sık ve fazla kilo alıp vermek, kozmetik ürünler gelmektedir.
Kadınlarda saç folikülleri donör bölgeden tıraşlanan pencere şeklindeki alandan çıkarılır. Mevcut tıraşlanmamış saçlar tıraşlı olan alanı kapatabilecek şekilde pencere açılmalıdır. Pencere tekniği dışında tamamen tıraşlanarak saç ekimi de kadınlarda mümkün.
Alın açıklığı şikayetiyle saç ektiren kişiler dışında kadınlarda saç ekimi planlanmadan önce gerekli tüm kan ve hormon tetkikleri araştırılıp, ekim için uygun boşluk var ise ya da saçlar aşırı incelmiş tüy görünümündeyse ekim düşünülebilir. Bu tablo dışında destek tedavi ürünleriyle mevcut saçları canlandırmak hedeflenmelidir.
Kadınlarda saç ekimi, mevcut tablo tüm tedavilere karşı yanıt vermediği takdirde gerekli tetkikler yapıldıktan sonra son seçenek olarak değerlendirilir. Bu tedaviler; PRP, mezoterapi, büyüme faktörlü saç serumu, uygun ve kaliteli şampuan ve saç bakım ürünleri gibi mevcut saç sağlığını korumaya ve yeni saç oluşumunu desteklemeye yönelik yardımcı tedavilerdir.

Ekibimiz ile tanışın

Doğru saç ekimi, doğru ekip ve altyapı ile birleştiğinde mümkündür! Dr. Hair Este klinikte 15 yılı aşkın tecrübe ve binlerce mutlu hasta ile size bir telefon kadar yakınız. 

Tüm Tedaviler

Ücretsiz Saç Analizi

Hemen bize ulaşın ve saç ekimi için ilk adımı atın. Uzman ekibimiz sizin için en doğru tedaviyi planlasınlar. 

Çalışma Saatlerimiz

Pazartesi – Cuma: 09.00 – 18.30
Cumartesi:                10.00 – 18.30
Pazar: Kapalı