Tıraşsız Saç Ekimi

Saç, geçmişten günümüze erkek ve kadınlar için her zaman en önemli estetik aksesuarların başında gelmiştir. 

5*
Google Yorumlarına göre
%100 hasta memnuniyeti

Tıraşsız Saç Ekimi

 • Dr. Este Clinic olarak her şeyden önce bize saçsızlık veya seyreklik şikayeti ile gelen her misafirimizi, kendisini ne ölçüde rahatsız ettiğini kişinin gözünden görmeye çalışmak olmuştur. Bu bağlamda her zaman kendilerini, duygularını ve saçsızlığın getirdiği negatif etkilerin tümünü paylaşabilmiş, anlaşılabilmiş olmanın verdiği güvenle hizmet vermekteyiz.

  Tıraşsız saç ekimi; saç ekimi düşünen her birey için birincil seçenek olmuştur. Her şeyden önce bu tekniğin uygulanabilmesini mümkün kılan belli başlı kriterleri sağlamak gerektiğini unutmamak gerekir.

  Tıraşsız saç ekimi, kliniğimizde 4 farklı metot ile uygulanmaktadır.

1. Sadece Donör Tıraşlı FUE-Safir Saç Ekimi

Bu teknik ile kişinin donör (alıcı bölge, ense bölgesi) bölgesi tıraşlanır, ekim yapılacak olan bölgedeki saçlı alanı tıraşlanmaz. Tamamen tıraşsız saç ekimine göre daha çok tercih edilmesinin sebebi; hem görsel olarak model saç kesimi gibi görünüyor olması hem de tıraşlı saç ekiminde olduğu gibi maksimum greft sayısına imkan veriyor olmasıdır. Misafirlerimiz işlemden 1 gün önce kendi kuaföründe kliniğimizin de tarifi ile iki kulak arası ve vertex (tepe) bölgesini tıraş ettirebilirler. Bu sayede saçlar hem greft alımı için uygun uzunlukta, hem de kişiyi dışarıdan rahatsız etmeyen bir görüntüde olur. Çıkarılan greftler safir uçlar ile ekilecek alana açılan kanallara nakledilir. Bu teknik sayesinde misafirlerimiz saçlı görüntülerinden ödün vermeden saç ekimini gerçekleştirmiş olurlar.

Tıraşsız Saç Ekimi

2. Sadece Donör Tıraşlı DHI Saç Ekimi

Bu tekniğin “Sadece Donör Tıraşlı FUE-Safir Saç Ekimi” nden farkı çıkarılan greftlerin DHI tekniği ile naklediliyor olmasıdır. Saçsız alanlardan ziyade, daha çok seyreklik şikayeti ile başvuran misafirlerimizde DHI tekniği, mevcut saçlara zarar vermeden ekim yapmaya olanak sağlıyor.

Bu teknik ile 3000 grefte kadar ihtiyacı olan açıklıklar tek seferde kapatılabilmektedir.

3. Tamamen Tıraşsız FUE-Safir / DHI Saç Ekimi

Donör bölge veya ekim alanındaki saçlar hiçbir şekilde tıraşlanmaz. Donör bölgedeki saçlar minimum 4-5 cm uzunluğunda olmalıdır. Çok özel ve tecrübe gerektiren bir teknik ile FUE pançları sadece alınacak saç telini keserek dokuya atış yapılır ve kesilen saç telinin ait olduğu greft alınır. Örneğin; 1000 greft ihtiyacı var ise 1000 adet saç kesilmiş olur. Bu oran da donör bölgede herhangi bir işlem yapılmamışçasına bir görüntü verir. Tamamen Tıraşsız Saç ekimi ile maksimum 2500 greft ihtiyacı olan açıklıklara müdahale edilebilir. Kişi işlemi mevcut saçları korunarak tamamlamış olur.

YouTube
İzle

4. Pencere Tekniği ile Saç Ekimi

 

Bu teknik uzun saçlı kişilerin tercih edebileceği tekniktir. Kadınlarda ve uzun saça sahip erkeklerde donör bölgedeki saçlı alanın bir kısmı pencere şeklinde tıraşlanır, kalan saçları tıraşlanan alanın üzerine bırakıldığında kişi tıraşlanmadan önceki görüntüsünde bir donöre sahip görünür. 2000 grefte kadar olan açıklıklarda tercih edilebilir. Kişinin mevcut dökülme alanı değerlendirilerek FUE-Safir veya DHI tekniği ile greftler nakledilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Tıraşsız Saç Ekimi Avantajları

Saç ekimi uygulaması, ekilecek greft sayısına göre değişmekle birlikte genelde 6 ila 8 saat sürer.

Dr. Hair Este Clinic tarafından bugüne kadar yapılan 9000’den fazla başarılı operasyon bunun bir kanıtıdır. Çünkü bizi diğer kliniklerden ayıran en büyük özelliğimiz; tüm prosedür süreçlerinin uzman doktorlarımız tarafından uygulanmasıdır. Bu nedenle aklınızda hiçbir soru işaretine yer bırakmayacak güvende bir operasyon prosedürü uyguluyoruz.
Nakilden önce anestezi verilirken az miktarda ağrı olabilir. Ancak anesteziden sonra hiç ağrı hissetmezsiniz. İşlem sırasında ağrıyı en aza indirmek için en iyi tekniklerimizi uygularız.
Öncelikle kan tetkiklerinin yapılması büyük bir öncelik arz eder. Ameliyat öncesi organlarınızın normal fonksiyonları uzmanlar tarafından detaylıca incelenir (böbrek fonk., karaciğer fonk., şeker değeri, kan değerleri, vb.). Çıkan sonuçlar etrafında uzmanlarımız sizde bulunan rahatsızlık ve diğer durumlara yönelik size özel bir operasyon planlaması belirler. Bu süre zarfında operasyondan en az 5 gün önce alkolü, en az 7 gün önce de sigara içmeyi bırakmalısınız. Ayrıca aldığınız herhangi bir ilaç var ise uzmanımıza söylemeli kan sulandırıcı veya aspirin benzeri ilaçları operasyondan en az 5 gün önce hekim kontrolünde bırakmalısınız.

Tıraşsız Saç Ekimi Avantajları

 • Tıraşsız aç ekimin en büyük avantajı adından da anlaşılacağı üzere saçların tıraşlanmaması ve kişinin saç ektirdiğine dair herhangi bir emare bulunmamasıdır.
 • Sıklaştırmaya ihtiyaç duyan, seyreklikten şikayetçi olan kişiler için mevcut saçlı alan görüntüsü bozulmadan ekime olanak sağlaması.
 • Tıraşlı işlemlerdeki gibi çok fazla greft ekilemeyeceğinden kabuklanma ve iyileşme süreci çok daha hızlı gerçekleşmektedir.
 • Tıraşlı işlemlerden sonra yapılan pansuman, bandaj gibi uygulamalar tıraşsız saç ekiminde olmadığından, kişi işlemden sonraki gün iş ve sosyal hayatına hızlıca geri dönebilmektedir.
 • Tüm süreç gizlilikle tamamlandığından kişiler görsel herhangi bir kaygı yaşamadan saçsızlık sorunlarından kurtulabilmektedir.

Tıraşsız Saç Ekimi Dezavantajları

 • Geniş açıklıklarda tıraşsız saç ekimi tercih edilemez, hem ihtiyaç duyulacak greft sayısı yüksek olduğundan hem de açık alanlarda kişinin ekilen saçların görüntüsünü kamufle edecek mevcut saçları olmadığından bu seçenek elenmektedir.
 • İşlem süresi ve maliyeti tıraşlı saç ekimine kıyasla daha uzun ve maliyetlidir.
 • Her ne kadar tecrübeli ve pratik yapmış ellerde gerçekleşse de greftler üzerinde %10 luk travma ihtimali her zaman vardır.
 • Kiişinin açıklığı az ve tıraşsız saç ekiminde ihtiyaç duyulan greft kadar ihtiyacı olsa da eğer ön sağ-sol (golf) bölgelerinde veya tepe bölgesinde belirgin bir açıklık var ise saçlar tıraşlanmasa bile ekilen alanda işlem olduğu nispeten belli olacaktır. Daha çok saçlı alan içerisine yapılan sıklaştırmalar ve göz önünde olmayan bölgelerde hiç işlem olmamışçasına bir görüntü olur.

Ekibimiz ile tanışın

Doğru saç ekimi, doğru ekip ve altyapı ile birleştiğinde mümkündür! Dr. Hair Este klinikte 15 yılı aşkın tecrübe ve binlerce mutlu hasta ile size bir telefon kadar yakınız. 

Tüm Tedaviler

Ücretsiz Saç Analizi

Hemen bize ulaşın ve saç ekimi için ilk adımı atın. Uzman ekibimiz sizin için en doğru tedaviyi planlasınlar. 

Çalışma Saatlerimiz

Pazartesi – Cuma: 09.00 – 18.30
Cumartesi:                10.00 – 18.30
Pazar: Kapalı