Safir Saç Ekimi

Safir FUE uygulamasında FUE işlemi oldukça değerli bir maden olan safirden üretilen uçlar aracılığı ile gerçekleştirilir.  

5*
Google Yorumlarına göre
%100 hasta memnuniyeti

Safir FUE Tekniğinin Avantajları

 • Safir FUE Tekniği için kullanılan safir uçlar, çelik uçlara kıyasla çok daha estetik ve sağlıklı sonuçların elde edilmesine imkan sağlar.
 • Safir uçlu kalem aracılığı ile açılan kanallar daha küçük ve pürüzsüz bir yapıya sahip oldukları için diğer saç ekimi tekniklerine kıyasla çok daha az doku tahribatı gözlemlenmektedir.
 • Ödem oluşumu çok az olduğundan iyileşme oranı çok hızlıdır. Saç kökleri istenen açıda ve istenen yönde rahatlıkla yerleştirilebildiğinden ekim sonrası çıkan saçlarla çok doğal bir görünüm elde edilir.
 • Safir FUE yönteminde kullanılan safir uçlu kalem, saç kökü boyutunda mikro kanallar açılmasını sağladığı için sizleri gereksiz acıdan kurtarıyor.

Safir FUE Tekniğinin Sonuçları

 • Safir FUE Tekniği, çelik slitler yerine safir uçların kullanılması neticesinde çok daha az doku tahribatına neden olmaktadır.
 • Safir FUE yöntemi ile gerçekleştirilen uygulamaların çok daha kısa bir sürede iyileştiği gözlemlenmiştir.
 • Safir FUE yönteminin iyileşme sürecine etkisi, ekim sonrasındaki sürecin çok daha konforlu ve rahat bir biçimde geçmesi ile devam etmektedir.
 • Kanalların mikro niteliğe sahip olması, çok daha sık bir saç ekimi işleminin gerçekleşmesine imkan tanımaktadır.
 • Safir FUE tekniğinin sonuçları kısa sürede en iyi saç ekim başarısı sunan tekniklerden olduğu için sonuç herkes için çok memnun edicidir.
 • Ekim sonrasında hasta günlük hayatına hemen dönüş sağlayabilir.
 •  

Safir FUE ve Geleneksel FUE Yöntemi Arasındaki Farklar Nelerdir?

YouTube
İzle

Safir Saç Ekimi Uzmanlığı

Deneyim

50.000’den fazla başarılı işlemi tamamlayan uzmanlarımız saç ekimi konusunda çok fazla deneyime sahiptir.

Ekip

Greftleriniz sadece uzmanlarımız tarafından çıkartılmaktadır. Tecrübesiyle, mesleğin seçkin kişileri arasında yer almaktadırlar.

Standart

Yüksek standartlarda ekipmanlar kullanarak değerli hastalarımız için en ufak detayı bile düşünmekteyiz.

Sıkça Sorulan Sorular

Safir Saç Ekimi Sıkça Sorulan Sorular

Geleneksel yöntemde slit denen iki boyutlu metal uçlarla açılan kanallarda saç kökü öne doğru açı yapacak şekilde farklı yönlerde hareket etmeye müsaittir. Ancak Safir uç ile açılan kanallar 3 boyutlu olduğundan kanalın dip kısmı koni şeklinde düşünülebilir.

Böylelikle safir uç ile açılan saç yuvaları ekilen greftin istenilen açıda ve maksimum doğallıkta görünmesine imkân kılar. Ayrıca safir uç çok hassas ve keskin olduğundan dokuyu travma etme oranı yok denecek kadar azdır, bu sayede iyileşme geleneksel yönteme göre çok daha hızlıdır.
Özetle söyleyecek olursak, FUE safir geniş açıklıklarda yüksek greft sayısı nakletmeye müsait bir teknik iken, DHI tekniği daha az açıklıklarda veya saçlı alana ekim yapılacak işlemlerde daha etkilidir. Ancak saç ektirecek kişi için en doğru tekniğe ön görüşmede doktor analizinden sonra karar verilir.
3 boyutlu yapısı sayesinde ekilen saçlar doğal saç çıkışına en yakın açıda çıkar. Hassas yapısı sayesinde dokuda gözle görülemeyecek minimum travma bırakır.

Greft çapına ve yapısına göre farklı uç alternatifleri sayesinde çok daha sık saç ekimlerine imkan sağlar.

Kanama ve travma minimal olduğundan ekim alanındaki iyileşme çok hızlıdır bu sayede kişi sosyal hayatına çok daha hızlı dönüş yapabilir.
Saç Ekimi düşünen herkes bu işlemi en doğru merkezlerde en iyi teknikler ile yaptırmak ister. Bu noktada şunun bilincinde olmak gerekir, objektif bilgilendirme yapılarak kişinin dökülme durumundan greft ihtiyacına kadar birçok durumun değerlendirilmesi sonucu kendisine en uygun teknik belirlenip saç ekiminin tüm planı işlem öncesi çıkarılır.

DHI tekniğinin maliyeti ve yeni bir teknik oluşu insanlarda DHI tekniğinin en üstün teknik olduğu kanısını doğurmuştur. Örneğin; 4000 greft üzeri ihtiyaç duyulan açıklıklarda DHI tekniği uzun sürdüğünden greftlerin dışarıda kaldığı süre göz önünde bulundurulur ve DHI tekniği tercih edilmez.

Ya da tepe bölgesinde zayıflamış ve seyrelmiş bir alan için FUE-Safir tekniği saçlı alanlardaki greftlere zarar vereceğinden DHI tekniği daha uygun olacaktır. Bunun gibi birçok değerlendirmeden sonra kişi için en faydalı tekniğe karar verilir.

Ekibimiz ile tanışın

Doğru saç ekimi, doğru ekip ve altyapı ile birleştiğinde mümkündür! Dr. Hair Este klinikte 15 yılı aşkın tecrübe ve binlerce mutlu hasta ile size bir telefon kadar yakınız. 

Tüm Tedaviler

Ücretsiz Saç Analizi

Hemen bize ulaşın ve saç ekimi için ilk adımı atın. Uzman ekibimiz sizin için en doğru tedaviyi planlasınlar. 

Çalışma Saatlerimiz

Pazartesi – Cuma: 09.00 – 18.30
Cumartesi:                10.00 – 18.30
Pazar: Kapalı