Saç Ekim Öncesi

Saç ekimi öncesi süreç hakkında detaylı bilgi almak için sayfamızı inceleyebilirsiniz.
  • Home
  • Saç Ekimi Öncesi

Bize Ulaşın

Ücretsiz saç analizi ve merak ettiğiniz tüm sorularınız için buradayız.

Çalışma Saatlerimiz

Pazartesi – Cuma 09.00 – 18.00
Cumartesi: 10.00 – 17.00
Pazar: 10.00 – 17.00 

Genel Sağlık Durumu Değerlendirmesi ve Kronik Hastalıklar

Saç ekimi lokal anestezi altında yapılan küçük cerrahi operasyonlar kapsamındadır. Ancak doğabilecek tüm risklere karşılık hastanın sağlık öyküsü titizlikle değerlendirildikten sonra saç ekimi için risk teşkil etmediğinden emin olunmalıdır.

Öncelikli sorgulanması gerekenlerin başında;

Kronik hastalık olup olmadığı, kardiyolojik hastalıklar, diyabet, astım, böbrek yetmezliği gibi sağlık sorunları sorgulanmalıdır. İşlem öncesi tedavi edilebilir durumlar var ise ilgili branş hekimine yönlendirilip onay istenebilir. Saç ekimi öncesi ön görüşmede genel sağlık öyküsü uzman bir hekim tarafından değerlendirilmelidir.

Saç ekimi öncesi devamlı kullanılan ilaçlar ve bazı kan sulandırıcı aspirin türevi ağrı kesicilere ara verilmelidir. Kronik bir hastalık için kullanılan ilaçlar branş hekim onayı olmadan kesilmemelidir. Saç bakımı için kullanılan vitaminler, multivitamin, sporcuların kas içerisine uyguladıkları içeriklerden mutlaka işlem öncesi bilgilendirme yapılmalıdır.
Saç ekiminden 3 gün önce alkol alımı durdurulmalıdır, sigara günde maksimum 1-2 dal ile sınırlı tutulmalıdır, mümkünse hiç içilmemelidir. Sigara kan akımını olumsuz etkiler, damarları daraltarak dolaşımı yavaşlatır. Ekilen saçların tutunup beslenebilmeleri için dolaşımın iyi olması gerekmektedir. Bu yüzden sigara kullanmak saç çıkışını ciddi anlamda etkiler.

Kan sulandırıcı ilaçlar doktor onayı ile kesilmedir, kan sulandırıcı özelliği olan yeşil çay ve aspirin türevi ağrı kesiciler kullanılmamalıdır.

Saçlara boya, kimyasal içerikli saç bakım ürünleri uygulanmamalıdır.

İşlem gecesi uykunuzu alarak dinlenmiş gelmenizi öneriyoruz, 6-8 saat süren işlemde uzun süre hareketsiz kalmak ister istemez yorgunluğa sebep olabiliyor. Dinlenip uykunuzu almış gelmek daha konforlu işlem geçirmenize yardımcı olacaktır.

İşlem günü duş alınız ve saçlı derinizin temiz olmasına özen gösteriniz.

Hafif nitelikte kahvaltı yapınız, işlem arasında yemek molası verilecektir ancak uzun süre aç kalmak kan şekerinin düşmesine sebep olabilir.

Saçlarınızı kesmeyiniz, kısaltmayınız.

İşlem günü gömlek gibi düğmeli veya fermuarlı, başınızdan geçirirken zorlanmayacağınız kıyafet tercih ediniz.
Saç ekimi çok hassas, ince işçilik gerektiren bir işlemdir. İşlem esnasında en ufak hareket gereksiz yere dokuyu travmatize etmek anlamına gelir. Hareket etmek için müsaade istenilebilir ve işlemi uygulayan kişi müsade ettikten sonra hareket edilebilir.

Cep telefonuyla vakit geçirmek veya jest-mimik kullanarak konuşan kişiler için operasyon anında konuşmamaları önemlidir.

Operasyon anında sigara içmek vs için ara verilmemektedir.

Çıkarılan greftlerin vücut dışında bekleme süresi minimum olması gerektiğinden, dinlenme molaları kısa tutulmalıdır.

dp_Icon

Sıkça Sorulan Sorular

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için hemen bize ulaşabilir, ücretsiz ön görüşme için randevu oluşturabilirsiniz. 

Saç ekimi uygulaması, ekilecek greft sayısına göre değişmekle birlikte genelde 6 ila 8 saat sürer.

Dr. Hair Este Clinic tarafından bugüne kadar yapılan 9000’den fazla başarılı operasyon bunun bir kanıtıdır. Çünkü bizi diğer kliniklerden ayıran en büyük özelliğimiz; tüm prosedür süreçlerinin uzman doktorlarımız tarafından uygulanmasıdır. Bu nedenle aklınızda hiçbir soru işaretine yer bırakmayacak güvende bir operasyon prosedürü uyguluyoruz.
Nakilden önce anestezi verilirken az miktarda ağrı olabilir. Ancak anesteziden sonra hiç ağrı hissetmezsiniz. İşlem sırasında ağrıyı en aza indirmek için en iyi tekniklerimizi uygularız.
Öncelikle kan tetkiklerinin yapılması büyük bir öncelik arz eder. Ameliyat öncesi organlarınızın normal fonksiyonları uzmanlar tarafından detaylıca incelenir (böbrek fonk., karaciğer fonk., şeker değeri, kan değerleri, vb.). Çıkan sonuçlar etrafında uzmanlarımız sizde bulunan rahatsızlık ve diğer durumlara yönelik size özel bir operasyon planlaması belirler. Bu süre zarfında operasyondan en az 5 gün önce alkolü, en az 7 gün önce de sigara içmeyi bırakmalısınız. Ayrıca aldığınız herhangi bir ilaç var ise uzmanımıza söylemeli kan sulandırıcı veya aspirin benzeri ilaçları operasyondan en az 5 gün önce hekim kontrolünde bırakmalısınız.